Türkiye’nin Suriye’deki yeni gözbebeği, Tekfirci terör oluşumu Nusra Cephesinin önderlik ettiği şeriatçı ‘fetih ordusu oldu’!

Türkiye, Suudi Arabistan ve Katar dünyada önde gelen terör sponsoru ülkeler haline geldiler.

Türkiye’nin Suriye’deki yeni gözbebeği, Tekfirci terör oluşumu Nusra Cephesinin önderlik ettiği şeriatçı ‘fetih ordusu oldu’! Seçimlerden bir müddet evel Suriye’ye gönderilen 20 civarında MİT elemanının çabaları ile bir araya getirilen Cihatçılar, TC subayları denetiminde bir saldırı ile İDLİB’i ele geçirdiler. TC tarafından kendilerine “Fetih Ordusu” adı verildi…Nusra Cephesi “Fetih Ordusu”na öncülük eden AL-KAİDA’nın suriye koludur… Erdoğan’ın niyeti, HALEP’i seçim öncesinde almak idi. Böylece AKP, seçimde bunu kullanarak rant sağlayacaktı!! AKP rejimi bu şekilde yeni bir Yavuz Sultan Selim ruhu hortlatarak cahil halkı galeyana getirecekti… TSK’nin ana hedefi, bu şeriatçıların Halep’i işgal ederek, Türkiye yanlısı Müslüman kardeşler rejimini inşa ve Kürtleri etkisiz hale getirmeleri idi.

Irak ve Suriye’de faaliyet yürüten terör örgütleri siyasi ve ideolojik temellere göre IŞİD, El Nusra cephesi, Tevhid ve Cihat örgütü, Suriye İslamî kurtuluş cephesi, özgür Suriye ordusu gibi önemli örgütlere ve Irak mücahitler konseyi ve Ensarul sünne gibi küçük çetelere ayrılıyor. Ancak hepsi radikal selefi düşüncelere, vahabi tekfirci ve Kürt Alevi, hiristiyan karşıtı ideolojilere şekillendikleri gözleniyor.

Söz konusu terör örgütleri İslamî şeriat ve İslamî devlet iddiasında bulunarak zehirli düşüncelerini ön plana çıkarıyor ve bu düşünceleri terör eylemleri ile hayata geçirmek istiyor. Katar, Suudi Arabistan ve Türkiye yönetimi, Suriye’de vahşi ve cinayetkar tekfirci teröristleri Kürt-Alevi ve Hıristiyanlara karşı katliamlar yapmaya sevk etmiş bulunuyor.
Bugün Suriye’de TC destekli tekfirci teröristlerin katliamları yüzünden milyonlarca Suriyeli komşu ülkelere göç etmek zorunda kaldı. TC, hem bunu kızıştırıyori hem de kaçanları bahane edereke kendi ‘tampon bölgeler’ planını gerçekleştirmek istiyor.

Kürt hareketinin kendi topraklarına saldıran Cihatçılara karşı direnişi karşısında paniğe kapılan Türk devleti, saldırmak için kılıflar arıyor.
İŞİD, TC sayesinde kuruldu. Türkiye, Kürtleri bu türden örgütlere boğdurmak amacı ile, onlara modern silahlar gönderdi, kadrolarını eğitti…İlk etapta başarı sağlayan şeriatçılar, zaman aşımında TC’nin istediği gibi, ana hedefleri olan Kürtlerin tasfiye edilmesi işinde başarılı olamadılar ve Kürtler bunları püskürtmeye başladı! TC, burada önemli bir yenilgi aldı! Şimdi işler tersine dönünce, sanki kendileri de İŞİD’e karşı mücadele verecekmiş manevrası ile suriye Kürdistan’ına kendileri girmeye çalışıyorlar.
Petrol dolarları ve enerji kaynaklarını elde etme beklentisi içinde hareket eden TC, Ortadoğu Kürt halkına halkına karşı Cihatçıların saldırılarını desteklemeye devam ediyor…
Türkiyenin Suriye’de desteklediği terör örgütleri, insanların, Sunni olmamalarından dolayı kafalarının kılıçlarla kesilmesi eylemlerini meşrulaştırdılar. TC’nin her alanda destek verdiği bu vahabi-şeriatçı terör gurupları,  »muhalif » denilerek maskelenmiş,Kırşehir kamplarında sakalları taktiksel olarak kesilmiştir.

Bilindiği gibi başta Türkiye, Arabistan ve Katar olmak üzere sunni devletlerinin her türlü destek sağladığı, adlarına ‘muhalif’ denilen şeriatçı katiller tarafından Suriye’de başta Kürt,Nasturi ve Aleviler olmak üzere İslam dışı topluluklara yönelik Ortaçağ islamist Cihat yöntemleri temelinde vahşi metotlar uygulanmaktadır…Adlarına muhalif denilen bu şeriatçı katiller, Türkiye’den gelen en modern silahlarla,Ortaçağ’ın en ilkel katliam yöntemlerini simule ediyorlar. İslam’ın ilk yayılma dönemlerinde kullanılan bütün vahşi metotlar, piskolojik savaş yöntemleri yeniden devreye sokuluyor..

Vahabiler, Bedeviler Suriye’de kafa keserken, Kürt düşmanı AKP, ‘tampon bölge’ dediği, işgal alanlarını kurmak için bu şeriatçı terör militanlarını Türkiye’de eğitip, donatmaya devam ediyor. Amaç bunların, köy koruyucuları örneğinde olduğu gibi Kürtler’e karşı kullanmaktır.

SEVDA SUNER, 7-7-2015, LYON.

Publicités

Laisser un commentaire

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l'aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Photo Google+

Vous commentez à l'aide de votre compte Google+. Déconnexion /  Changer )

Image Twitter

Vous commentez à l'aide de votre compte Twitter. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l'aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

w

Connexion à %s